אושרה שכונה חדשה בגבעת שמואל: 700 דירות בתשעה מגדלים

התוכנית ממוקמת בחלק הצפוני ובצד המערבי של גבעת שמואל בסמוך לכביש גהה. כמו כן, 350 דיור יוקצו לדיור מוגן ו-144 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות

בשיתוף מרכז הנדל"ן, בשיתוף מרכז הנדל"ן
719 יחידות דיור שיוקמו ב-9 מגדלי מגורים. הדמיה של פרויקט המגורים החדש בגבעת שמואל (צילום: פרחי צפריר אדריכלים)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה למתן תוקף תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בגבעת שמואל. התוכנית הינה על שטח של כ-167 דונם וממוקמת בחלק הצפוני ובצד המערבי של גבעת שמואל בסמוך לכביש גהה, כביש 4.

התוכנית כוללת 719 יחידות דיור שיוקמו ב-9 מגדלי מגורים בני 20 עד 25 קומות. בנוסף, התוכנית כוללת מבנה עבור 350 דיור מוגן. מתוך כלל יחידות דיור, 144 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות. כ-96,500 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה שיוקמו ב-4 מבני תעסוקה לאורך כביש 4, בגובה של 12 קומות מעל שתי קומות מסחר וכן כ-28,000 מ''ר עבור שטחי ציבור. כמו כן מציעה התוכנית פארק בשטח של כ-30 דונם הכולל שטחי איגום כחלק מפתרון הניקוז והשהיית נגר של גבעת שמואל.

גבעת שמואל (צילום: עמית שעל)

בהיבט התחבורתי, התוכנית מתחברת למערך הרחובות הקיים של העיר. הרחובות מתוכננים עם צירי הליכה ושבילי אופניים. כמו כן, התכנית מציעה כיכר עירונית בלב השכונה שמוקפת בחזיתות מסחריות ומבני ציבור אשר מאפשרת נגישות לרחובות הראשיים ולשטחי הציבור. "לאור הקומפקטיות של העיר גבעת שמואל התכנון המוצע מחזק את ההליכה ברגל, השימוש באופניים ותחבורה ציבורית", צוין ממנהל התכנון.

טרם הכנת התוכנית נקבעה מדיניות התכנון (תכנית צל) לכלל האזור הצפוני של גבעת שמואל, בשיתוף פעולה בין העירייה ולשכת התכנון מחוז מרכז, על מנת לנצל באופן ומיטבי את חטיבת הקרקע, יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד הדגישה כי "גיבוש מדיניות התכנון לאזור הצפוני של גבעת שמואל בשיתוף פעולה עם העירייה, אפשר קידום מהיר של תכנית איכותית הנותנת מענה למגוון אוכלוסיות בד בבד עם צרכי הציבור והתשתיות הנדרשות לעיר".

התוכנית הוגשה על ידי עיריית גבעת שמואל והוכנה על ידי צוות התכנון בראשות אדריכל יוסי פרחי.

לעוד כתבות ועדכונים בנדל"ן לחצו כאן

להורדת האפליקציה של מרכז הנדל"ן לחץ כאן

לאתר מרכז הנדל"ן

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully