שנת שיא לאאורה: גידול של 68% במכירות ב-2019

שנת שיא לחברת אאורה: החברה קפצה מ-283 דירות בשנת 2018 ל-476 דירות שמכרה בשנת 2019 ובכך ממשיכה החברה בנסיקה של השנים האחרונות והופכת להיות מאחת מחברות הייזום נדל"ן הצומחות במשק

בשיתוף מרכז הנדל"ן, בשיתוף מרכז הנדל"ן
יעקב אטרצ'קי, מנכ"ל אאורה (צילום: יח"צ)

חברת אאורה סיכמה את פעילותה בשנת 2019 ומסיכום זה עולה כי חלה עלייה של 68% במכירות הדירות ב-2019 לעומת השנה שלפניה. בשנת 2014 מכרה החברה 476 יחידות דיור לעומת 283 דירות ב-2018.

לגבי השנים הבאות, החברה צופה המשך צמיחה. בשנים 2020-2021 צפויה השלמת ההקמה והביצוע של הפרויקטים: הגנים התלויים ביהוד-מונסון, אונו וואלי בקרית אונו, פרויקט אחיסמך ופרויקט חולון 300 בהם פוטנציאל הרווח הגולמי שטרם הוכר מוערך בכ-250 מיליון שקל. בפרויקטים אלו מספר הדירות המכורות הוא 680 המהווים כ-70% מממספר יח"ד לשיווק על ידי החברה. על פי הערכות החברה בשנת 2020 כ-3,000 יחידות דיור יהיו בשלבי הקמה שונים.

פרויקטים כדוגמת אאורה סיטי-חדרה, הרואה-רמת גן, אילת-רמת השרון ואאורה בן-שמן צפויים להיכנס לשלבי ביצוע משמעותיים בהם היקף הרווח הגולמי הצפוי שטרם הוכר מסתכם בכ-270 מיליון שקל. בפרויקטים אלו מספר הדירות המכורות הוא 440 המהווים כ-40% מממספר יח"ד לשיווק על ידי החברה.

עוד בוואלה!

לא חייבים בנקים: למה כדאי למצוא ליווי חוץ בנקאי לפרויקט

לכתבה המלאה

מובילים בהתחדשות העירונית

קצב מכירה גבוה נרשם בפרויקט אאורה בן שמן - שיווק יחידות הדיור בפרויקט זה החל בסוף חודש אוגוסט ונמכרו 155 יחידות דיור מתוך 334 יחידות דיור לשיווק על ידי החברה. בפרויקט חולון 370 החל שיווק יחידות הדיור בדצמבר 2019 ונמכרו 4 יחידות דיור מתוך 36 יחידות דיור לשיווק על ידי החברה.
צפי סך ההכנסות מהפרויקטים בהקמה ו/או שיווק מוערך במעל 3 מיליארד שקל. צפי הרווח הגולמי מוערך בכ-580 מיליון שקל מתוכו עד לרבעון השלישי 2019 הוכר חשבונאית רווח של 51 מיליון שקל בלבד כך שעיקר הרווח הגולמי צפוי להיות מוכר במהלך השנים 2020-2021 , ובהתחשב בקצב ההשלמה של הפרויקטים.

במקביל, ממשיכה אאורה לצבור עתודות פרויקטים ומתחמי מגורים להקמה בהיקפים משמעותיים אשר מאפשרים לה מגמת צמיחה גדלה, רציפה ומשמעותית קדימה ולאורך זמן.

לדברי יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ובעלים של אאורה השקעות: "החברה ממשיכה לבסס את מעמדה כחברה המובילה בתחום ההתחדשות העירונית בישראל וממקדת את פעילותה בעיקר בייזום פרויקטים של פינוי בינוי במסגרת התחדשות עירונית. מתוך כך צוברת אאורה עתודות פרויקטים ומתחמי מגורים להקמה בהיקפים משמעותיים אשר מאפשרים לה מגמת צמיחה לאורך זמן. לצד זאת, בונה אאורה מוניטין ויכולות מוכחות בתחום ותשתית תפעולית התומכות בפעילות רחבה ומאפשרות ניצול יתרונות לגודל.

"אנו מאמינים כי עתודות הקרקע האטרקטיביות ביותר נמצאות בפרויקטים של פינוי בינוי במרכזי הערים המובילות בישראל וכי יזמות בניה למגורים באמצעות פרוייקטים אלו מקבלת נוכחות הולכת וגוברת בענף. בהסתכלות קדימה, אנו מעריכים כי שוק הנדל"ן למגורים ימשיך ליהנות מביקושים חזקים באזורים בהם אאורה פועלת ואנו צופים כי עם תנופת הפעילות שלנו נמשיך ביצירת ערך משמעותית לבעלי המניות שלנו".

לעוד כתבות ועדכונים בנדל"ן לחצו כאן

להורדת האפליקציה של מרכז הנדל"ן לחץ כאן

לאתר החברה

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully