וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוצאים לפינוי-בינוי? הסעיף הסודי שמבטיח שכולם ירוויחו

וואלה! NEWS בשיתוף מרכז הנדל"ן

13.4.2018 / 8:12

במשולש יזם-דייר-רשות כולם צריכים להיות מרוצים. חמש שנים אחרי שתקן 21 הפך לחלק מתהליך ההתחדשות העירונית, זימנו את מומחי הנדל"ן לאולפן וואלה! NEWS כדי שיסבירו איך הוא עובד ועד כמה הוא באמת הצליח למקסם את הרווחים של כולם בתהליך

ראובן קסטרו

תקן 21 מיועד לשפר את רמת הוודאות הכלכלית בפרויקט פינוי-בינוי. ההגדרה היבשה שלו היא "קביעת רמת פירוט מזערית והנחיות מקצועיות בשומות מקרקעין המבוצעות לצורך בדיקה שמאית כלכלית לתכנית פינוי בינוי". אם ניכנס רגע לנעלי היזם, הרי שמהר מאוד נבין שחוסר הוודאות הכלכלית מלווה אותו באשר לפרויקט במשך שנים. לכן, נקבע תקן 21 - כדי לתת ליזמים ודאות כלכלית גבוהה יותר באשר לפעולות אשר בסופו של דבר יוצרות התחדשות עירונית. חמש שנים עברו מאז נקבע התקן, וזימנו לאולפן וואלה! NEWS את עודד האושנר וירון מלול ממשרד האושנר-מלול, כדי לבדוק האם הוא השיג את מטרתו.

"דוח ה-0 מתייחס לתכנון ראשוני ופיתוח. מטרתו להציג רווחיות בעיני היזם", אומר ירון מלול ממשרד האושנר-מלול, תקן 21 מנסה לאזן בין התמורות שהדיירים מקבלים, לבחון את התמורה שהיזם מקבל וכמובן לבחון את המכפיל של הוועדה המקומית והאם אפשר להשית על הפרויקט היטל השבחה".

"כל תקן 21 מכיל דו"ח 0 בתוכו אבל לא כל דו"ח 0 מכיל תקן 21 בתוכו", מוסיף עודד האושנר ממשרד האושנר-מלול, "תקן 21 זו הפעולה שעושים כדי להוציא את הפרויקט לפועל". במה יתרונו של התקן? "הוא יצר אחידות וקבע רף למקבלי ההחלטות", אומר מלול. "התקן גישר על הפערים המסוימים בוועדות השונות".

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully