"מצפים למאות היתרי בנייה": התכנית שמראה איך תיראה תל אביב בעתיד

אישור תכנית הרבעים בנוגע להתחדשות העירונית במרכז תל אביב עומד לשנות את פניה. בכנס שיזם מרכז הנדל"ן ונערך במרכז רבין שרטטו מומחי נדל"ן עודד גבולי וגיא פרבמן את השלכות התכנית ומהפכת הבנייה הצפויה בעיר

וואלה! NEWS בשיתוף מרכז הנדל"ן, וואלה! NEWS בשיתוף מרכז הנדל"ן
05/04/2018
ShutterStock

לאחר חבלי לידה קשים במיוחד, יוצאת לה לדרך תכנית הרבעים של תל אביב. מטרתה להסדיר את נושא זכויות הבנייה בעיר והמשמעות הרחבה של אישורה היא שכל מרכז העיר תל אביב יכלול מעתה עשרות פרויקטים של חיזוק מבנים ותוספת קומות או פינוי-בינוי. הרבעים הראשונים שאושרו במסגרתה הם רובע 3 ורובע 4. גבולות רובע 3 הם בין הים במערב לרחוב אבן גבירול במזרח ובין שדרות בן ציון ורחוב בוגרשוב בדרום לנחל הירקון בצפון. רובע 4 נמצא בין רחוב אבן גבירול במערב, נחל הירקון בצפון, נחל איילון במזרח ושדרות שאול המלך בדרום.

כעת, לאחר שאושרה פורמלית תכנית המתאר המקומית ברובע שלוש ולקראת אישורה הפורמלי ברובע ארבע, הגענו ל"מאני טיים", ועל כל הנוגעים בדבר להיערך בהתאם; להבין לעומק את ההשלכות הישירות של התכנית, אך בעיקר את הדקויות העקיפות הקשורות למהפכת הבנייה העתידית של תל אביב.

בדיוק לצורך כך קיים מרכז הנדל"ן כנס מיוחד, שבו לקחו חלק קברניטי הענף ממגוון קשת התחומים: יזמים, עו"ד, שמאים, מהנדסי ערים ועוד, אשר דנו בהשלכות הנרחבות של התכנית הגרנדיוזית על בירת הנדל"ן של ישראל.

מבין השאלות הבוערות שעלו לדיון, התקבלו תשובות באשר לנעלם היטלי ההשבחה, השפעתן של ההנחיות המרחביות והשתלבותן עם תכנית הרבעים ועם תכנית תל אביב 5000.

"את תכניות הרבעים 3 ו-4 התחלנו לפני שנים, היא הייתה צריכה להיות מאושרת מזמן", אומר עודד גבולי, מהנדס העיר תל אביב, "כרגע תכנית רובע 3 בתוקף ואנחנו יכולים להוציא ממנה היתרים, תוכנית רובע 4 תקבל תוקף פחות או יותר מחודש מאי ואנחנו צופים שייכנסו למערכת מאות היתרי בנייה באזורים האלה וננסה לעמוד בפרץ".

"אין מספיק קרקעות פנויות, אנחנו לא ביבנה או בבאר שבע, לכן הפתרון היא קרקע של גגות", מוסיף עו"ד גיא פרבמן, "מומחה בהתחדשות עירונית, "הפתרון בקרקע זו הוא תכנית הרבעים בתל אביב או בתמ"א 38 ופינוי בינוי, כך ייצרו יותר דירות שיגרמו להורדת המחירים. הבעיה היא שזה תהליך שייקח הרבה זמן".

ב-25.6 יחלו לימודי השתלמות בנושא תכנית הרבעים עבור אנשי נדל"ן (יזמים, עו"דים, שמאים, רואי חשבון ועוד). לפרטים נוספים הקליקו כאן

לאתר מרכז הנדל"ן

התכנית הגרנדיוזית שתשנה לחלוטין את מרכז תל אביב

עוד בוואלה!

יש מי שגילה את הסוד: איך תראי מושלמת בלי לצאת מהבית?

בשיתוף פורטונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully